מפלגת תפנית – סוס טרויאני בשמאל

מפלגת תפנית מציגה את עצמה כמפלגה שמרימה את שלושת הדגלים, דגל ביטחוני, דגל חברתי ודגל המלחמה בשחיתות. בראש המפלגה עומד עוזי דיין, אלוף בצהל ומוסמך במתמטיקה וחקר ביצועים, ראש אג"ת אג"ם סגן הרמטכ"ל לשעבר, אשר בניגוד לגנרלים אחרים נירתם במשך מספר שנים לפעילות ציבורית כגון יו"ר התנועה למען הגדר.

מאחורי המפלגה מתייצבים פעילים חברתיים כמו יצחק ג'קי אדרי שהשתתף במאבק עובדים במפעלי ים המלח וזכה לחשיפה תקשורתית בזכות הסרט "זהב שחור, עבודה שחורה". ומאשים את ההסתדרות שרקמה קשר עם הבעלים

במישור המדיני

מפלגת תפנית ניצבת ימינה לתוכנית ההתכנסות של אהוד אולמרט – המדברת על הפרדות מ 80% מהשטחים ופינוי 0,0007 מתנחלים, בעוד תפנית מציעה התנתקות מ 32 ישובים ופינוי 20,000 מתנחלים כפי שמעידה המפה המדינית שמציע עוזי דיין באתר תפנית.

בפן הכלכלי – חברתי

מפלגת תפנית מעודדת מס הכנסה שלילי – הסוס הטרויאני של המעסיקים המאפשר להם לשלם משכורות נמוכות יותר, להרוויח יותר, וכל זאת על חשבון רשת הביטחון הסוציאלי של כולנו, וכספי משלם המיסים כפי שמציג מכון אדווה

הכנסה של מס הכנסה שלילי מסוכנת במיוחד כי על מנת שתהיה אפקטיבית יש להכיל חובת דיווח הכנסות על כל אזרחי המדינה. דבר שיטרטר את עובד הקבלן הזמני, יגרום לו לעלויות מיותרות של יועצים, ומתאמי מס, ובהתדיינות מיותרת בבתי דין לעבודה. היא גם לא זולה יותר למשק כפי שמראה יוסי לוי

 

המלחמה בשחיתות

במצעה בלוחמה בשחיתות, תפנית מעוניינת לפגוע בזכות יסוד דמוקרטית ( התוספת החמישית לחוקת ארה"ב) – זכות השתיקה.. גם אותי מקוממות תופעות של נבחרי ציבור כמו נעמי בלומנטל השומרים על זכות השתיקה בחקירתם אבל הסכנה לדמוקרטיה הנובעת מביטול זכויות יסוד (עכשיו זה לנבחרי ציבור, מחר זה לרוצחים, מחרתיים לאנסים ובסוף לסתם אזרחים תמימים) גדולה יותר מאשר שחיתות שלטונית.

ולסיכום

 

עוזי דיין מצטייר כאדם אינטיליגנטי, בעל עקרונות וישר (למרות שמשפחתו המורחבת כללה גנרל מוכשר אך מושחת לא קטן) אולם חוסר ההצלחה שלו לחבור למפלגה אחרת – (מקדימה פנו אליו, ובמפלגת העבודה הוא היה מתברג ללא ספק במקום ריאלי למרות שלא היו משריינים אותו) , מציגה אותו כאדם הדוגל ב"אני ואפסי עוד" – נפוליון קטן מסיירת מטכ"ל. אחד כזה כבר היה לנו בראשות הממשלה רק לאחרונה.(אהוד ברק). מטרידה אותי גם העובדה שלא קראתי בעיתונות בהיותו סגן הרמטכ"ל כתבה בנוסח: "סגן הרמטכ"ל ממליץ לקצץ 10% מתקציב הביטחון", או "יו"ר המועצה לבטחון לאומי אומר – עומרי שרון מבקש להקים ספינות קזינו". כנראה שלאלופים במערכת הביטחונית קיימת זכות השתיקה.

יצחק ג'קי אדרי לעומתו הוא אויב אמיתי של עובדי הקבלן. כי בשל הסיכסוך המתוקשר שלו עם עמיר פרץ, ובשל שיקולים אלקטורליים קטנוניים, הוא מכפיש אותו בתור "האויב מספר 1 של עובדי הקבלן". לא מי שמכר את מחצבי ים המלח השייכים לכולנו למשפחות העשירות, לא אותן חברות שמעסיקות עובדי קבלן אשמות, אלא עמיר פרץ אשם.

אכן, במקרה של אדרי עמיר פרץ אשם, אולם אני ועוד אלפי עובדים הרווחנו זכויות רק בזכות הפעילות הפרלמנטרית של עמיר פרץ.. יצחק ג'קי אדרי אשם כיפלים כי הוא משמש כפה אוטנטי להון הישראלי ולנציג הדמגוגי שלו בנימין נתניהו על מנת להכפיש את העבודה בישראל. ביבי לא המציא את הרטוריקה של "אין בארץ עניים", "הביסמרק", "הוועדים המאפיונריים" הוא ייבא אותה מהקיצוניים שבשמרנים האמריקאים. כאשר בצרפת פוגעים כעת בזכויות העבודה של הצעירים, הם יוצאים ועושים אינטיפדה ברחובות הנהנית מתמיכה של מרבית הציבור. בישראל, מספיק שמשביתים את המשק כבר קוראים לעמיר פרץ "קומוניסט".

 

כאשר מפלגת תפנית הציבה את אדרי במקום 10 ברשימה – מקום לא ריאלי לפי כל קנה מידה הוכיחה את יחסה לסוגיות עובדי הקבלן בצורה שאינה משתמעת לשני פנים – הם לא חשובים לתפנית! אריה שומר – מזכירו של נשיא המדינה חשוב הרבה יותר מאיתם.

אמנם מפלגת העבודה ועמיר פרץ לא יהיו על פתק הבחירה שלי, כנראה שאצביע מרצ או חד"ש, אבל מצד שני, אני בז לפופוליזם הזול שיצחק ג'קי אדרי משתמש בו.

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: