לעמיר פרץ אסור להיות שר הביטחון

אני מאמין ביכולתו של עמיר להיות מהטובים בשרי הביטחון של מדינת ישראל. אולם מעבר לכך שאין זה נכון למי שניבחר על טיקט חברתי לרוץ למשרד הביטחון, מסבירים לנו כי נטילת משרד הביטחון תתן לעמיר את הממלכתיות הדרושה למרוץ לראשות הממשלה. אין דבר מופרך מזה. מטרת המציעים היא לקבור אותו פוליטית.

אחד הדברים הוודאיים ביותר לכהונתה הבאה של הממשלה הוא הקיצוץ בתקציב הביטחון. לא רק העבודה במצעה העלתה את הנושא, גם זרמים מרכזיים יותר אפילו אריק שרון יצא נגד מופז בעניין הזה.

מערכת הביטחון כשומרת על האינטרסים שלה תעמוד על רגליה האחוריות למנוע קיצוץ כזה. מערכת הביטחון למרות נטיותיה הפוליטיות (אי שם בין קדימה לליכוד) נתפסת בעימי הציבור כ "מקצועית" ו "אמינה".

לצורך טירפוד המהלך פרץ יתקל בחומה בצורה של גנרלים, שתזלזל בהשכלתו, בכושר החלטתו, ובבינתו. אל המקטרגים יצטרפו מסיבות פוליטיות כמובן כל פליטי מערכת הביטחון בפוליטיקה שמשאת נפשם היא התיק. גם התומכים בקיצוצים כאלה ירטנו – צריך לקצץ אבל צריך לדעת איך

ברק יכל לממש את הנסיגה מלבנון למרות מחאות הגנרלים בשל האוטוריטה הצבאית שלו אם פרס היה מנסה מהלך דומה סביר להניח שברק היה מתייצב מולו. פרץ יגלה במשרד הביטחון כי פתאום אין לו חברים (מה גם שלמשרד הביטחון יש בעבודה הכי הרבה לוטשי עיניים)

פרץ למשרד הביטחון הוא מהלך שקדימה מקדמת כדי לקבור את פרץ פוליטית על ידי מלכודת דבש

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: