השמאל ההזוי

יוסי גורביץ כותב על פער האמינות המתרחב בעיקבות פעולת צה”ל בבעל בק

הרשה לי להרגיע אותך יוסי, הפעולה נועדה לנסות לחטוף את החוליה המקשרת בין חיזבאללה לאיראן – יזבק. מה לעשות שהמודיעין לא כל יכול והאיש תפס מחסה במקום כלשהו בבעל בק. בפעולות מהסוג הזה, ובתקופה כזו קשה לצבא להגיד נכשלנו כי החיזבאללה יעשה מזה צימעס, ובנוסף לכך ידע על איזה יעדים להגביר את השמירה. אז הרמטכ”ל בדרכו הגמלונית אומר ניצחנו עם הסבר גמלוני

גם כאשר ראש הממשלה אומר הוא לא מתכוון לכך, הוא מתכוון להגיד, לצרפתים הגיע הזמן לקפוץ למים הקרים ולאפי איתם, אל תתחיל לספור קטיושות אחרי המלחמה,

אשר לסיפור קורע הלב על האופוזיציה מהימין, אני ממליץ לכם לצרף את מיכאל פואה מהפייגלינים לקואליצית הבלוגרים נגד המלחמה. הוא הרי הודיע היום שבגלל שהמלחמה עלולה לקדם את ההתכנסות היא לא מלחמה על הבית וקרא לסרב, ממש כמו שבהפגנה בכיכר רבין קראו: חייל – הקשב ! חובה לסרב!

יוחאי עילם קרא לזה לדעתי בטעות – נגד המלחמה בצדק אבל בלי סטייל

kusit3g

כתבה: הדבר החשוב היחיד בהפגנות האלו הוא מספר האנשים שמגיעים. הסיסמאות תמיד פבלוביות, ותמיד אידיוטיות, הנאומים תמיד מתלהמים, ואף פעם אי אפשר למצוא בקונסטלציה כזאת שום דבר רציני – מבחינה מבנית. אגב, מכל צד (כמו ההתנייה הפבלובית של ה”שקט עכשיו נלחמים” וכל הסיסמאות בסגנון סובייטי כמו “חזק ואמץ” וכו’).

לא מקבל את שתי הגישות לגבי השניה: די לכיבוש, יש גבול כי אין כיבוש נאור, כסף לשכונות ולא להתנחלויות, כן לשלום, לא לאלימות הם לא סיסמאות פאבלוביות והן הוציאו מאות ואלפים לרחובות במשך 38 שנה כאשר אנשים הרגישו שיש כיבוש ושיש תהליך שלום ומולו אלימות וסחטנות מתנחלית

ההפגנות נגד המלחמה בלבנון לא מוכיחות כיבוש, ולא מציעות שום פתרון של שלום מלבד כניעה לנסאראללה, והמשך הסחטנות שלו גם בלבנון וגם אצלנו בצפון.

היום הזה הוכיח יותר מכל שתאורית “שחיקת הקונצנזוס” של דב חנין ובשארה היא מופרכת(כמו תאורית העכביש הגדול והעכביש הקטן של בשארה). אם הקונצנזוס ישבר היום הוא ישבר סביב השאלה של אפי איתם “למה ישבנו כל כך הרבה זמן במקלטים וצה”ל לא הגיע עוד לכביש ביירות-דמשק”

יש הרבה שאלות לא פתורות סביב המלחמה הזאת,בעיקר מי מכר ומי קנה את האשלייה שניתן להגיע ליעדים המדיניים בשימוש בחיל אויר בלבד. רצוי שייערפו גולגולות בצמרת, ויתכן מאוד שעמיר פרץ בין הגולגולות שצריכות להיערף. אבל לו היתי צריך לבחור עם מי להיות בין האנשים האלה:

crazysign.jpg

ובין עמיר פרץ “רוצח התינוקות” כפי שנקרא על ידי קואליצית בלוגרים כנגד המלחמה בלבנון , אני בוחר בפרץ בעיניים עצומות ואני לא צריך דוקטורט בפילוסופיה ומוסר כדי להבין זאת.

ואם מי שלא מצביע בל”ד, או תומך מצפן המאמין ב “מדינה אחת חילונית דמוקרטית” לא מבין מה זה עושה ללגיטימיות שלו שיחשוב שנית.

הייתי במחסומים עם מחסום ווטש,

הפגנתי עם 4 אמהות ועם יש גבול

היתי גם בבילעין

אבל תמיד עשיתי זאת מתוך אמונה שלי יש זכות קיום

אז בבקשה ממך בני ציפר – אל תלמד אותי מה זה שמאל

 

7 Responses to “השמאל ההזוי”

 1. itay Says:

  כרגיל חזק ביותר,

  מתי ההפגנה של האנשים עם דעות מורכבות?

  לגבי אמירתו של חלוץ איני מסכים.זה היה שקר גס שהיה עוד חוליה בפגיעה באמינות צה”ל.
  היה עדיף להגיד: ניסינו לחטוף את יזבכ ולא מצאנו אותו, ושאזרחי ישראל יבינו שפה זה לא סרט אמריקאי.

 2. kusit3g Says:

  אני מצטערת על הציניות, אבל אתה זוכר איך נגמרה הפגנת ה”כן לכיבוש – לא לאלימות”, נכון? לי באופן אישי זה עשה כזו טראומה, שאני עומדת לגמרי מאחורי הדברים שלי שציטטת – הדבר היחיד החשוב הוא מספר האנשים שמגיעים, ולא שום דבר שנאמר בהפגנה, על שלט או otherwise. (וכמובן, it comes without saying – נגד או בעד מה מפגינים) (וחוץ מזה, בעיני לכל דבר שכולל במסגרתו קבוצה גדולה של אנשים שעומדים או צועדים וצועקים ביחד את אותן המילים יש ממד פאשיסטי לא נעים. אני מסוג האנשים שמשתתפים בהפגנות בהתאם לציווי המוסרי של קאנט לפי הביקורת של שילר – מתוך בחילה).

  ואגב, גם המלחמה שמנהל אולמרט לא מציעה שום פתרון חוץ מכניעה לחיזבאללה ותרומה להצדקת המשך קיומו כארגון גרילה עוד שנים רבות בעתיד.

 3. עידן דורפמן Says:

  תשמע, פוסט ממש מדהים! חבל שאין איזה פרס פוליצר לפוסטים ובלוגים נבחרים. הפוסט הזה היה זוכה בטוח!!!

  אצלי לפחות נבחרת בפוסטים האהובים של אחרים.

 4. fietsen Says:

  kusit3g
  כמה טוב לרחוץ כפיים באמירות כמו שלך. אינני יודע מה דעתך על ההפגנה בכיכר ציון – זו עם מדי האס.אס. ועם ארון הקבורה.אני יודע שהרבה אנשים מתנגדים לה ורואים בה הסתה שהובילה לרצח ההוא. לו הייתי ביבי צחי הנגבי או כל אחד ממארגני ההפגנה הנ”ל הייתי רוחץ בנקיון הכפיים כמו שאת הצגת. (מה שחשוב זה מספר המשתתפים לא הסיסמאות ולא מה הם מייצגים)
  את השתתפת בהפגנה שאנשים בה קוראים לגירוש שלי מביתי(הלא כבוש יש לציין) ואת חושבת שהיא חיובית ואפילו חיונית.
  יבושם לך
  אני קצת מקצין – ואני מתנצל מראש, אבל ליבי, ליבי כואב שאנשים מוסריים כמוך טחים עיניהם מלראות שחייבת להיות דרך אחרת (תסתכלי על מאמרה של לאה שקדיאל ב”על צד שמאל”)

 5. יוחאי עילם Says:

  אני מסכים ששלט כמו שהצגת אינו משכנע ומעורר גיחוך.
  בהפגנות הבאות יהיו יותר אנשים, וקבומות שוליים כמו האנרכיסטים יחזרו לשוליים.
  הקונצנזוס יישבר כשיותר ויותר אנשים יאבדו אמון בהנהגה. לאט לאט אנשים ישכחו למה כל זה התחיל ויראו רק את המשך הקזת הדם. כבר לא יהיו מנצחים או מפסידים.
  אנשים יאמצו את הסטיקר: “נסתפק בתיקו”.

 6. לוצקי Says:

  “לי יש זכות קיום”

  ומי אתה? כיצד אתה מגדיר עצמך?

 7. fietsen Says:

  אני ישראלי זה ברור, אני חי בישראל

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: