נסראללה vs. אמיל חביבי

ביתו” של הסופר החיפאי אמיל חביבי – ממייסדי מק”י הופגז אתמול על ידי נסראללה”.

chabibi_emil.jpg

זוכה פרס ישראל 1992, אשר וועדת הפרס קבעה עליו:

“סגנונו של אמיל חביבי חדשני ומתוחכם. הסופר השכיל לפתח ז’אנר ייחודי על-ידי מיזוג צורות ודרכי כתיבה ערביים קלאסיים (כגון המקאמה) עם מיטב מסורת הסאטירה האירופית יצירתו של אמיל חביבי התקבלה כחלק מהספרות הערבית של ימינו, ובה בעת התקבלה, במקורה הערבי ובתרגומה העברי, כתרומה של ממש לספרות הישראלית העכשווית”.

ב 1992 הוא חטף קיתונות רותחין מההנהגה הערבית על הסכמתו לקבל את פרס ישראל על עבודתו הספרותית

הוא נפטר ב 1996 , באופן סימבולי ב 2 במאי.

בשנת 2000 כתב אמנון לוי מכתב אישי בשם סליחה אמיל, המתנצל על שבשנת 1996 הוא התלהם עליו בתור נציג ערבי בתוכניתו “ערב חדש” על רקע הפיגועים בדיזנגוף.

אמיל היה איש יקר, שנגע בישראלים רבים בסיפרו האופסימיסט. ואולי יאה היה כי המשפט הפשוט שביקש שיחקק על מצבתו “נישארתי בחיפה” יהיה הסמל של המלחמה הזאת ולא הסיסמאות הנבובות כמו “ישראל חזקה” שמלעיטים אותנו העיתונים, כדאי גם שאלו הטוענים כי הם ממשיכי דרכו יעשו חושבים בקשר להצגת נסראללה כמשחרר לבנון הערבית מול כוחות הכיבוש הישראלי אמריקאי. חבל להכניס מגלמונן פאנאט שיעי לקטגוריה לא לו. מסתבר שהציבור של חיפה – בה חד”ש קיבלה כ 3% מהקולות ובל”ד קיבלה כ 3% מהקולות, חושב קצת אחרת – ומבין שההתקפה הנפשעת שלו על ישראל חייבת להיגמר. סירובו של נסראללה לקבל את הפסקת האש שמציע האו”ם רק מעיד על כוונותיו האמיתיות. למרות ההפגנות בכיכרות, והדברים החריפים על שר הביטחון וממשלת ישראל בכנסת, ואפילו דבריו של וליד חמיס, סגן ראש העיר היקר, אשר הפעם טועה. וכמו שאמיל חביבי היה אומר, הציבור יודע יותר טוב ממנהיגיו.

 

 

3 Responses to “נסראללה vs. אמיל חביבי”

 1. תמר Says:

  אורית בן ארצי, בחיפה שתמכה במלחמה בתחילה החלה להחתים נשים (וגם גברים) על עצומה הקוראת: “עד כאן!”

  אנו, נשים במדינת ישראל קוראות בזה לראש הממשלה, מר
  אהוד אולמרט, לשר הביטחון, מר עמיר פרץ ולכל שרי הממשלה להכריז לאלתר על
  הפסקת אש לצורך דיונים ומשא ומתן, ללא תנאים מוקדמים.
  אנו, שהתבגרנו לתוך מציאות של מלחמות, מבינות ויודעות היטב את
  הסיכון והסכנות, את הכאב וההרס הטמונים במיצוי השימוש בכוח עד תום.
  מאז ומתמיד – סופה של כל מלחמה – על שולחן
  הדיונים!
  צה”ל הבהיר כבר ללבנון, ולחיזבאללה את יכולתו ואת
  כוונתו להגן בתוקף על הגבול הבינלאומי.
  הגיע הזמן למשא ומתן בטרם ניקלע למצב לוחמה מתמשך וכואב.
  עוד
  יום, עוד שבוע, עוד כמה שבועות לא יקדמו אותנו לשום מקום, ורק ייגבו בכל
  צד עוד ועוד קורבנות בנפש, ברכוש, בנופים, ביכולות שיקום ובסיכוי לבנות
  יחסי שכנות נורמליים עם שכנינו מצפון.אנא – הודיעו לאלתר על פסק זמן, ואפשרו כניסה מיידית
  למשא ומתן.
  לחתימה על
  העצומה

 2. pimbQuitteelp Says:

  תודה רבה על האתר הנחמד, אהבתי.
  גם אני מזמינה אותך להכנס לבלוג שלי
  ולקרוא את ספר השירה הראשון שלי:
  המאהבת של האמת – אופנת השירה היפה
  90 שירים נוקבים סוראליסטים וציוריים של חיפוש אחר החופש המשמעות והיופי שבהלך
  החיים המתרחשים בכמה עולמות.
  באהבה ושמחה, רחל לוריא
  http://tinyurl.com/ckds5a

 3. דן סגל Says:

  כל הכבוד האלמנה צודקת וכל אחד יודע את זה ובגלל זה נחרב גם בית המקדש.
  רואים שאנחנו חיים בדור הפוך .כהיום יש משכילים וציונים בלבוש חרדים “””כנסו””” תראו תמונות איכסא-לעקא

  אפ’ רב הקהילה, הגאון רבי יצחק מרדכי הכהן רובין שליט”א רב בית הכנסת ‘קהילת בני תורה’ כבר לא מתבייש {עבירה גוררת עבירה} ומצטלם ביחד עם נשים פרוצות! תראו בעצמכם. “אביזרייהו-דגילוי-עריות ממש” שומו שמים!!!!

  מי הוא זה שמצטלם בייחד עם נשים פרוצות? ואיזה הוא? רב יצחק מרדכי הכהן רובין האיש הכי קרוב אל מרן הרה”צ הגאון מרן ר’ שמואל אויערבך שליט”א ורובין יצא בהתקפה חריפה וחילל שם שמים ברבים, וקבע בדעת בעל הבית שלו, כי ‘מרן ר’ שמואל שליט”א הקדיח תבשילו’ ומאז גרם לחורבן התורה בקרב הבני תיייייירה וחובה להרחיק ילדים ומתפללים ממנו – זעזוע….

  מדובר בהרב יצחק מרדכי הכהן רובין מחבר הספר הפופולרי ‘אורחות שבת’ שהוא חתנו של ר’ יענקל אויערבך מרמת חן הוא היה אחד האנשים הכי קרובים למרן ר’ שמואל אויערבך שליט”א ואפשר לומר כי היה איש סודו וזאת בנוסף שהיה להם קשר משפחתי, ואיש לא ציפה שהוא [רובין] יהיה זה שידבר ויבזה מרן ר’ שמואל שליט”א כפי שהוא דיבר וביזה השבת, הדברים האלו החרידו את כולם מקצה לקצה, הר נוף בירושלים געשה בשבת לא יכלו להרגע הבינו כי הפעם מרו ר’ שמואל אויערבך שליט”א הרחיק לכת, מפני שאם רובין מדבר כך סימן שהוא הרחיק מאוד מהדעת, ורובין כהיום נחשב כראש חבורה של המשכילם העמלקים של זמנינו.

  רובין ניתח את המצב ואמר כי מרן ר’ שמואל אויערבך שליט”א ‘הקדיח תבשילו’ ושאל [בשם השטן] איך נוכל לגדל את ילדינו עם השפעה הרסנית שכזו, הוא דיבר על הנזק שגרם מרן שר התורה והקדושה ר’ שמואל אויערבך שליט”א וצעק כי כל מה שהשיג כסא בעיריה וכח פוליטי לא שווה את הנזק לעולם הישיבות עולם התורה ובעיקר לחינוך הדור הבא שהוא הרוס שבור וגמור בגלל המעשה שעשה, לא יוכלו לתקן את הנזק הזה, מפני שהפעם זה עבר כל גבול, הוא זוכר את תשמ”ט אפילו אז המאבק לא הרחיק כפי שהוא הרחיק הפעם, וצעק כי מרן הצדיק ר’ שמואל שליט”א מזיק הוא הרס את כל אשר בנו במשך עשרות שנים והעיז והוסיף כי כל מה שבנה הרב שך במשך כל שנותיו מרן ר’ שמואל שליט”א הרס בחדשים האחרונים ובמיוחד בשבועות האחרונים.

  רובין אמר, כי דוקא בגלל שהוא היה כל כך קרוב אליו הוא חש חובה להשמיע את הדברים, מפני שאם חלילה נשתוק אין עוד כל סיכוי שאי פעם יהיו מי שינסו לתקן, לא נראה שאפשר בכלל לעשות שלום, זה דבר שלא באופק כלל שפירושו מחלוקת עולמית, והוא ר’ שמואל אחראי לכל הנופלים במלחמה הזו.

  מה שהיה הכי חמור בדבריו כשזעק כי חובה להרחיק ממנו ילדים, אסור שילדים בכלל ישמעו מהשם שלו שלא יראו אותו שלא יספרו עליו, מפני ששמו היום זה המזיק הכי גדול לחינוך, אין מה שגורם הרס ונזק יותר ממנו וקרא לשומעי לקחו מעתה כשעוסוקים בחינוך הילדים להימנע מהזכרת שמו ובכלל שלא יידעו שהיה או יש אחד כזה, זה הכי בריא עד כמה שאפשר מפני שאחרת כל החינוך הרוס איזה חילול השם ברבים!!! ע”ז בוודאי אין לו מחילת עולמית מהקב”ה, ונדון בצואה רותחת וכו’.

  כששמעו מה אמר היו המומים מפני שמדובר באדם הכי קרוב למרן ר’ שמואל אויערבך שליט”א מי שאיש לא היה מאמין כי הוא ידבר ככה ועליו נאמר ויפתח ד’ את פי האתון וגו’. אני באמת משתומם למה רק צד אחד אלו מעיר התיירה משמיצים והורסים היהדות החרידית, ומלשינים, ומדברים לשון הרע, ומוצים שם רע, ומביישים אבריכם ומשפחתם וכו’ והצד השני מירושלם שותקים ומקבלים הכל באהבה כמו ערליכע אידון, אליהם נאמר כצאת השמש בגבורתו וגו’ ושותק פיו בשעת מריבה, שאינו לשם שמים.

  התרגדיה הזאת מזכיר לי משהו רע מאוד, מזכיר לי את תקופת סטאלין ברוסיה האדומה!! גם תגידו לי כל החכמים ונבונים והרדפים , איפה היה כל האש והמרץ הזה והכסף כשנלחמו הגדולים-הצדיקים באייפונים, באנטרנט, בחוסר הצניעות ב”שאל” וכד’? הרי באו מים עד נפש. למעשה אין לנו ברירה חוץ מ”לא” לבזות צדיק הדור ותלמיד חכם א’ רק משום שהוא לא גר בבני ברק, עיר הפריצות התירות והמחלוקת.

  כל אחד שיש לו קצת יראת שמים פשוט יושב ומשתומם, למה כולנו רואים שרק צד אחד מהאנשים מעיר התיירה, משמיצים, והורסים היהדות החרידית, ומלשינים, ומדברים לשון הרע, ומגינים, ומוציאים שם רע, וכו’, והצד השני מירושלם שותקים כמו צדקים גמורים, ומקבלים הכל באהבה גמורה כמו “ערליכע אידון”., הגמ’ אומרת עליהם נאמר הכתוב “כצאת השמש בגבורתו וגו’” ושותק פיו בשעת מריבה.

  הבני יששכר בהגדה אומר, שהיו מסובין בבני ברק שבני ברק בגימטריא השטן [364] מרן הגה”צ ר’ שמואל שליט”א הוא לו הבעיה הוא הפתרון!!
  בפרט הכא שהמחלוקת מוכח שאינו לשם שמים, כל הריב אך ורק לשם כבוד של: העסקנים-והנכדים -המנהגים-את-הרע -בנים ברע ואינם חושים על כבוד שמים. רובין = “אביזרייהו-דגילוי-עריות”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: