תקציב עכשיו

שרי מפלגת העבודה בודאי מכחים ידיהם בהנאה מול העובדה שנמנע משבר קואליציוני עם קדימה בנושא התקציב.- מהלכם לסגירה מידית של התקציב מקביל לקריאה”תקציב עכשיו” – כמו הקריאה “שלום עכשיו” כאשר בראש הראשות הפלסטינית עומד החמאס.

כדי לברוח מאחריותם לשגיאה הקולוסואלית הם יצאו במסע הכפשה נגד פרץ בין העיתונאים עד כדי כך שחלקם גם מאשימים את עמיר פרץ בלא פחות ממחלת נפש.

ניתן לשפוך מילים כמיים כיצד השרים מלבד פרץ בגדו חד משמעית בהחלטת הסיעה מהשבוע שעבר.

סבר פלוצקר במאמרו היום שבו מתה העבודה חושף את חוסר התבונה בהחלטת השרים, שאפילו שרי קדימה קיבלו יותר מהם למשרדיהם, ושמכרו את ההתנגדות לתקציב בנזעד עדשים.

אופיר פינס גורס כי על העבודה לייצר אג’נדה חדשה. דווקא הצבעה נגד התקציב היתה מייצרת את האג’נדה הזאת. אם אולמרט היה מחליט לסיים את השותפות עם מפלגת העבודה, היה זה ראוי כי הדבר יהיה עקב חוסר הסכמה על תקציב הפוגע בשכבות החלשות וממשיך ברפורמת המיסוי של ביבי.

פרץ טען כי על ידי חוסר הסכמה היה ניתן להשיג השגים גדולים יותר. גם המהלך שלו = נטישת המשא ומתן לצורך אירוע טריוויאלי לכאורה, היה מהלך נכון של ניהול משא ומתן. הוא רק לא ציפה ולא הבהיר לחבריו לסיעה כי כל ההסכמות שהם יגיעו אליהם עד חזרתו הם רק התהליך המקדים של המשא ומתן. והללו סגרו כבר סגירות עם הירשזון. איש איש ומשרדו.

לפעמים אני מסתכל על התנהלותה של ש”ס ביחס להתנהלותה של העבודה ורואה כיצד ש”ס מצליחה פעם אחר פעם לנגוס במפלגת העבודה ודווקא בפלח המצביעים החדשים שלה. מה מפלגת העבודה הרוויחה מההצבעה עבור התקציב? שקט תעשייתי עם קדימה? לעומתה ש”ס הרוויחה גם תמיכה תקשורתית בהתנגדותה לתקציב, וגם אופציה למינוי שר במשרד האוצר לפי טענות העיתונים (ווינט לא מצעתי את הקישור)

איך ש”ס עושה זאת? על ידי התנהלות תקשורתית נבונה, אסטרטגיה סיעתית ולא בוקה ומבולקה הנגרמת מרצונות אישיים של 6 מועמדים לראשות הממשלה, ארבעה שרים בעלי אג’נדה פנים מפלגתית, הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות למפלגת העבודה הוא איחוד של ישראל ביתנו עם הליכוד. אולי אז סוף סוף יחלחל לתודעה של מספר אנשים שם שהסיכוי לראשות הממשלה הוא כה קטן, שהקרבות על תפקיד יו”ר המפלגה נראים מגוכחים.

השרים לא הבינו את שיטת המשא ומתן עם הירשזון והאוצר – מי שסוגר אחרון לוקח את כל הקופה. לקח זה היה צריך להלמד מצורת התפקוד של האוצר שהבטיח לשם אישור תקציב 2006 עוד מיליארד ש”ח לאגודת ישראל, 300 מליון ש”ח לאיחוד הלאומי, ו 300 מליון ש”ח לישראל ביתנו על מנת להעביר את התקציב יממה לפני ההצבעה.

פוסט זה נכתב מתוך הנחה שפרץ איננו צדיק גדול וגם הוא יתקשה להחביא את הילדים הרעבים מאחורי כנף ה אף 16 או צריח המרכבה.

2 Responses to “תקציב עכשיו”

  1. אלעד הן Says:

    כנראה לפחות חלק מהשרים לא רצו כ”כ להצליח במו”מ, כי ממילא תפיסת עולמם אינה שונה בהרבה מזאת של האוצר, וראו הזדמנות טובה לעשות לפרץ אמבוש.

  2. zion Says:

    עזרה הדדית :מימוש עצמי למען הכלל
    מעוניין בשותפים לפרוייקט להלן המצגת

    http://www.mumhe.net/pitaron.ppt

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: